Türkoğlu Tarım ve Orman ilçe Müdürü Hikmet Kaçar "üreticilerimize ilçe Müdürlüğü olarak her türlü kolaylığı sağlamaya devam edeceğiz"

Türkoğlu Tarım ve Orman ilçe Müdürü Hikmet Kaçar kısıtlamalı ve kapanmalı günlerdeki uygulamalarla ilgili olarak "Değerli Üreticilerimizin Dikkatine "başlığı ile önemli bilgilendirmelerde bulundu. 

"Bildiğiniz üzere Covid 19 Pandemi süreci kapsamında salgının kontrol altına alınması amacıyla tam kapanma süreci başladı. Maalesef ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Emin olun ki çalışanlarımızla birlikte sürecin başından sonuna kadar siz değerli üreticilerin her zaman yanında olacağız."diyen ilçe Müdürü Hikmet Kaçar yaptığı açıklama da şunları söyledi. "Elbette tam kapanma sürecinde de olsa yaşam için elzem olan gıda ihtiyacını karşılamak için üretime devam edeceğiz. Bu nedenle Gıda, Tarım, Hayvancılık, Arıcılık ile ilgili üretim yapan tüm üreticilerimiz sokağa çıkma yasağından muaf gruplar içindedir. Aslında önceki süreçlerde geçerli olan kurallar şu an içinde geçerli olacaktır. Yani muaf olan çiftçilerimiz yanlarında;çks belgesi (çiftçi kayıt sistemi belgesi),hbs belgesi( hayvan kayıt belgesi),aks belgesi ( arıcılık belgesi) bulundurmaları kaydıyla çalışmaya devam edebileceklerdir.Ayrıca çalıştıracakları işçiler belirlenen güzergah üzerinde olmaları ve ilçe müdürlüğümüze verilen yol izin belgesini bulundurma şartıyla beraber seyahat edebilirler."dedi.

Tarım ve Orman ilçe Müdürü Hikmet Kaçar açıklamasına şöyle devam etti "Bu konuda İlçe Müdürlüğü olarak her türlü kolaylığı sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.Maalesef bu durumu kötü niyetli kullananlara karşıda dikkatli olmamız gerekir. Buradan siz değerli üreticilerimizin mağdur olmaması için art niyetli kişilere karşı kolluk kuvvetlerince denetim ve yaptırımlarında artacağının bilgisini vermek isterim.

Başta kendimizin, sevdiklerimizin ve toplumun sağlığı için herkesi duyarlı olmaya, maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Lütfen mecbur olmadıkça dışarı çıkmayalım,evde kal TÜRKOĞLU" ifadeleri ile açıklamasını tamamladı. 

www.turkoglugundem.com / HABER- YAŞAM