İMH Başkanı Akpınar "Abdulhamit han camiinde sabah namazı sonrası dualar yapıldı"

İMH tarafından Sahabeye yapılan hakaretler kınandı ve dualar yapıldı.

Tüm Türkiye’de sabah namazı sonrası Sahabeler ve Musab bin Umeyr için İMH Genç hareket duadaydı.

Fransa’nın islam düşmanlığına da vurgu yapılarak,Kahramanmaraş'ta İnsan Medeniyet Hareketi gençliği hareketi Abdulhamit han camiinde sabah namazı sonrası dualar yapıldı.

İMH şube başkanı mehmet Akpınar,yönetim kurulu üyeleri,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile cami cemaati de dua programında hazır bulundu.

"Bugün sabah namazında tüm Türkiye'de Sahabeye yapılan hakaretler kınandı ve dualar yapıldı"diyen
(İMH)İnsan Medeniyet Hareketi Derneği Şube Başkanı Mehmet Akpınar dua programı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi "Musab(r.a)'ı anlamak iman dolu bir göğsün göz kamaştıran şatafatlı bir ömürden daha hayırlı olduğunu anlamaktır.

Musab (r.a)'ı anlamak köhne dünyanın fâni heveslerinden yüz çevirip bâki hakikati omuzlamaktr Musab (r.a)'ı anlamak çağın tüm çarpık dayatmalarına rağmen yaşamanin islamcasini yazmaktır Musab (r.a)'ı anlamak tıpkı uhudda olduğu gibi tevhid sancağını 2020 dünyasında canı pahasına savunmaktır Mus'ab (r.a)'ı anlamak 21.yüzyilda kaybolan gençliğin tek kurtuluş reçetesidir Mus'ab (r.a)'ı anlamak Kınayıcının, kınamasından korkmadan hakkı haykırmaktır,bugün buraya gelerek, burada bu haykırışa amin diyen herkese teşekkür ediyoruz"dedi.

İMH tarafından düzenlenen kınama ve dua programı Genç hareket başkanı eğitimci Memduh Kayıklık tarafından yapılan dua ile sona erdi.

www.turkoglugundem.com / HABER - DÜNYA