VALİ COŞKUN BAŞKANLIĞINDA VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLAR TOPLANDI

İlimiz Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında; Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Coşkun toplantıda, ilçelerimizin eğitim, sağlık ve güvenlik faaliyetleri başta olmak üzere; tüm kamu hizmetleri, devam eden yatırımlar ve koordinasyonu gerektiren konularla ilgili ilçe Kaymakamları ve Vali Yardımcıları ile istişarelerde bulundu.

Pandemi dönemi nedeniyle,ilçe Kaymakamlarına büyük görevler düştüğünü ifade eden Vali Coşkun, “Vatandaşlarımıza yönelik olarak farkındalık oluşturulması, işyeri denetimlerinin rehberlik etmek suretiyle etkin bir şekilde sürdürülmesi, alınan tedbirlerin sürekliliğinin sağlanması önem arz etmektedir,” dedi.

Vali Coşkun ayrıca, salgından korunmak için Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu tedbir kararlarının da önemine vurgu yaparak,“Hemşehrilerimizle iş birliği içinde olursak, hastalıkla mücadelede elimiz daha güçlü olur, onun için vatandaşlarımızı ve çeşitli yaşam alanlarındaki esnaflarımızı sık sık ziyaret ederek bu bilinci canlı tutmaya çalışmalıyız, diye konuştu.

www.turkoglugundem.com / HABER -