Kaymakam Gürbüz Saltaş "Görevlendirilmem içişleri Bakanlığımızın idari işlemidi,İdari işlem ile ilgili geçen tüm iddialar gerçek dışıdır"

Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş 'ın Denizli ili Acıpayam ilçesine görevlendirilmesi ile ilgili olarak olarak bazı yerel ve ulusal basında yer alan iddialarla ilgili olarak sosyal medya hesabından bilgilendirmelerde bulundu.

Kaymakam Gürbüz Saltaş'ın açıklamasına göre Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal 'ın dahli olmadığı ve görevlendirmenin tamamen içişleri Bakanlığının tasarrufu ve kendidinin görevlendirmeyi kabulü ile gerçekleştiği ortaya çıktı.

Kaymakam Saltaş'ın Tweter hesabından yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz

1. Bugün çeşitli sosyal medya platformlarında ve bazı haber kanallarında Şahsımın Acıpayam ilçesine Kaymakam olarak görevlendirilmem sebebiyle ortaya atılan iddialar ile ilgili açıklama yapmam gereği duyulmuştur.

2. İçişleri Bakanlığımızca Acıpayam ilçesinde Kaymakam ihtiyacı olduğu ve görevlendirilmeyi arzulayıp arzulamadığı hususu Şahsıma sorulduğunda Bakanlığımızın vereceği her göreve hazır olduğumu beyan ettim.

3. Bu cihetle görevlendirilmem gerçekleşti ve ben derhal Acıpayam ilçesinde görevime başladım.

Bunun dışında çeşitli sosyal medya platform ve haber kanallarında İdari işlem ile ilgili geçen tüm iddialar gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadeleri ile açıklamada bulundu.

Kaymakam Gürbüz Saltaş 'ın açıklaması sonrası ise dünden bu tarafa kamuoyunu meşgul eden iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal 'ın görevlendirmede bir müdahalesinin olmadığı da anlaşıldı.

Türkoğlu Kaymakamı iken Denizli ili Acıpayam ilçesine görevlendirilen Kaymakam Gürbüz Saltaş'ın yeni görev yeri olan Acıpayam ilçesinde görevine başladı.

ilçemiz Kaymakamlığına ise Kahramanmaraş vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu'nun vekalet edeceği öğrenildi.

www.turkoglugundem.com / HABER - GÜNDEM