Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş il başkan yardımcısı Keziban Taşın "5 Aralık Kadın Hakları Gününü"Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş il başkan yardımcısı Keziban Taşın 5 Aralık Kadın hakları günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP il başkan yardımcısı Keziban Taşın yaptığı açıklama da şunları söyledi "Bugün 5 Aralık Dünya kadın hakları günü, bu tarih dünyadaki aydınlanma hareketinin en önemli parcasıdır. Türkiyedeki kadınlar için de daha farklı bir önemi vardır"diyen Taşın açıklamasını şöyle sürdürdü "Atatürk Türkiyesi bu devrimin dünyada öncüsü olmuştur.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren yasa, devrim yasası içinde yer almasada bu bütünlüğün en önemli parcasıdır.
Atatürk birkez daha tüm dünyaya örnek olacak bir karara öncülük etmiştir. Bu hak aynı zamanda, kadınların toplumsal yaşama ortak olması ve ses vermesidir.
Ancak devrimin yasaları hedef ve amaclarına ulaşmadan kadınlara verilen bu hak özgürleşemez.

Atatürkün biz kadınlara verdiği hak ve özgürlüklere sahip çıkamazsak bu toplumda 2. 3. sınıf insan olmaya devam ederiz "dedi.

Başkan Keziban Taşın yaptığı açıklamanın son bölümünde ise "Kadın, en önemlisi annedir bizlere yaşmada sınır çizme çüretini gösterenleride biz dünyaya getirdik,Yüce Allah bize bu ayrıcalığı doğuştan vermiş ve kadın olarak yaratmıştır hamuru bizler yoğurup şekillediriz, Kimseye kul olmayız. Kulluk yalnız yüce yaradana olunur.

Tüm dünyada kadınların hak ettikleri özgür ve eşit yaşam koşullarına ulaşması ve özgürleşmesi temennisiyle kadın hakları gününü kutlar, insanca yaşanacak günler dilerim"diyerek açıklamasını tamamladı.

www.turkoglugundem.com / HABER  - YAŞAM