Küçükdağlı "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Bugün ilimiz Demokrasi Meydanında"

Küçükdağlı " Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Yola Çıkıyor, 81 İlimize Çanakkale Ruhu Taşınıyor,30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde ilimizde Demokrasi Meydanı’nda halkımızın ziyaretine açık olacaktır"

Kahramanmaraş il Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Yola Çıkıyor, 81 İlimize Çanakkale Ruhu Taşınıyor "etkinliği ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi.

İl Müdürü Küçükdağlı "Kahramanmaraş İl Kültür ve turizm Müdürlüğümüzün Koordinesinde 30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde ilimizde ziyarete açılıyor,Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 2 Temmuz 2020 Perşembe gününden itibaren yola çıkmış ve 81 ilimizde 7’den 77’ye herkese kapılarını açıyor. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi. Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” ülküsüyle Çanakkale ruhu, Türkiye’nin dört bir yanına taşınacak. Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde 09:00-18:00 saatlerinde Kahramanmaraş Demokrasi Meydanı’nda halkımızın ziyaretine açık olacaktır,tüm halkımızı ziyarete bekliyoruz"dedi.

www.turkoglugundem.com / HABER - GÜNDEM